O filozofii lean można znaleźć wiele książek i publikacji, z których poznamy wiele szczegółów dotyczących narzędzi wykorzystywanych przez Toyotę, a następnie powielanych przez wiele firm na całym świecie. Wiadomo – najlepiej uczyć się od najlepszych!
Ja, zapraszam Was w swoją podróż, gdzie przybliżę Wam jak to z tym „Leanem” tak naprawdę jest w organizacjach. Co działa, a co nie? Co stanowi problem, a co przyswaja się bez kłopotu? Co od strony zarządzania musi zadziać się, aby stworzyć kulturę ciągłego doskonalenia. Że ryba psuje się od głowy to chyba wszyscy wiemy, a gdyby tak ryba zepsuła się Lean? Co Wy na to? Zapraszam do podróży w głąb zakamarków lean, gdzie nikt nie patrzy, a nóż dowiecie czy polskie organizacje są w stanie poradzić sobie ze wschodnią filozofią ciągłego doskonalenia.
Autor bloga: Tomasz Flakiewicz
Menadżer z ponad piętnastoletnim doświadczeniem, w tym ponad dziesięć lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami. Karierę zawodową rozpoczynał w działach jakości przechodząc wszystkie szczeble zawodowe – od specjalisty do kierownika działu, pełniąc również funkcję pełnomocnika ds. systemu zarządzania jakością. Swoje doświadczenie zdobywał w branżach: samochodowej, kolejowej, budowy wiązek elektrycznych, AGD, przetwórstwie tworzyw sztucznych.
Właściciel TFConsulting – firmy zajmującej się rozwojem liderów. Od 2021 związany jako trener zarządzania z EMT-Systems. Od czasu do czasu pisze dla Production Manager Magazine, gdzie publikuje teksty o zarządzaniu oraz aspektach leanowych. Współpracuje również z Leancenter.pl. Z wykształcenia dziennikarz, z pasji mol książkowy, miłośnik aspektów lean oraz rozwoju osobistego. Prelegent na konferencjach. Black Belt Six Sigma.